İĞNELİ EPİLASYON

İğneli Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon, eloktroliz adıyla bilinen yaklaşık olarak 130 yıllık bir maziye sahip kesin sonuçlara ulaşmaya yardımcı bir tedavi cinsidir. İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olarak her zaman fayda sağlamıştır. Diğer yöntemlerin başarısız olduğu durumlarda bile çok başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir.


İğneli epilasyon yöntemi ile kıl köklerine ve oluşumların başladığı doğru noktalara akım gönderilip, başarılı sonuçlar alınmıştır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise, tedavi öncesi tolerans duyarlılık testi yapılması gerekliliğidir. Bu testi yaptırmadan lütfen işleme başlamayın.

NEDEN İĞNELİ EPİLASYON?

İğneli Epilasyonu Tercih Edebilirsiniz

İğneli epilasyonun tercih edilmesinde en önemli etken, tüylenme sebebinin araştırılarak, tedaviye başlanıyor olmasıdır. Diğer yöntemlerde direkt olarak kıl kökleri yakılırken ya da ağda ve benzeri uygulamalarda geçici sonuçlar alınırken, iğneli epilasyonda kalıcı ve kesin çözümlere ulaşılabilir.


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte iğneli epilasyonun etkisi de artmıştır. Kişiye özel uygulanan ayarlar sayesinde, acı verici özelliği kaybolmaya yaklaşmış, sorunu bitirme özelliği de oldukça gelişme göstermiştir.

 


İĞNELİ EPİLASYON

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon fiyatları, tedavi seanslarının uzunluğu, tüylenmenin sebepleri, tüy sıklığı ve yaygınlığı araştırıldıktan sonra kişiye özel olarak belirlenir. Seansların sıklığı ve süreleri de fiyat belirlemede etkili olabilmektedir.


İğneli epilasyon öncesinde çok büyük hazırlıklar yapmaya gerek görülmez. Kılların uzunluğu 2 ila 4 mm arasında olduğunda yeterli olacaktır. Zira daha kısa olan kıl uzunluklarında, yön tespiti hayli zor olacaktır. Tedavi öncesinde ise en az 2 ay ağda ya da cımbız türevleri kesinlikle kullanılmamış olmalıdır.