KOLAJEN NEDİR?

Kolajen Nedir Ne Faydası Vardır?

Kolajen, esnek, canlı ve genç bir cildi ortaya çıkaran, o görüntüyü yansıtmaya yarayan çok önemli bir proteindir. Kolajen ile cilt esnekliğinde ciddi bir artış gözlenir ve kendi kendini onarması için yardımda bulunur. Yaş ilerledikçe kolajen oranı düşeceğinden, etkisini de kaybeder. Kolajen üretimi de duracağından, cilt o genç görünümünden çok uzak bir hal alır.


Bu sebeple kolajen kullanımı makyaj ve estetik ürünlerde vazgeçilmezdir. Çünkü cildimizin kolajen eksiğini kapatmak için daha faydalı bir protein görülmemiştir. Kolajenin kullanımı cilt türüne göre uyumlu olduğunda, çok daha fazla başarı gösterecek ve kendini cilt üzerinde parlaklık, canlılık ve esneklik olarak hissettirecektir.

CİLT NEDEN YAŞLANIR?

Cilt Yaşlanmalarının Nedenleri Nelerdir?

Cildimiz uygun olmayan ürünleri kullandığımızda siyah nokta, yağlanma ve sivilce gibi oluşumlarla bize tepki vermektedir. Bunlara ek olarak, kendi cilt türümüze uygun olmayan ürünler kullanıldığında, aşırı nemli ya da kırışıklık gibi sonuçar ortaya çıkarabilmektedir. Dolayısıyla cildimizi biraz da kendimiz bilinçsiz kullanımlarla yaşlandırmaktayız.


Cildimiz ile ilgili ürüm seçimlerinde yaşımızı ve cilt türümüzü göz önünde bulundurarak, dikkatli davrandığımızda çok daha faydalı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Daha canlı ve diri bir cilt, daha parlak ve ışıltılı görünen bir cilt çok da uzağımızda sayılmıyor. Ayrıca düzenli bakımlar ile uzun süre sorunsuz ciltlere sahip olmak çok da zor değildir.

 


KOLAJEN BAKIMI

Kolajen Bakımı Nedir Nasıl Yapılır?

Kötü etkilerden korunmak için kolajen bakım yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz. Tıpkı kötü gazların bulunduğu odada, gaz maskesi ile dolaşmak gibidir kolajen bakım. Her türlü zararlı içeriğe sahip ışınları ve ortamları cildinize temas etmeden önlemek için kolajen bakımı öneriyoruz.


Yorgun ve yıpranmış görünen cildinizi tekrar hayata döndürmek sizin elinizde. Kolajen bakım ile uygulanan özel serumlar sayesinde, cildinizin eski parlak günlerine dönmesini sağlayabilirsiniz. Nemli, yumuşak ve ışıltılı bir cilt sahibi olduğunuzu ilk anlardan itibaren hissedeceksiniz.