RADYO FREKANS & BÖLGESEL İNCELME

İncelmek İçin Radyo Frekans Yöntemi

Radyo frekans, radyo dalgaları içinde bulunan elektrik ve manyetik bölgelerin bir saniyedeki dalgalanma sayısını anlatmaktadır. Radyo frekans iletken olan insan vücuduna uygulanarak enerjinin yükselmesi sağlayacak ve ısı oluşmasına sebep olacaktır.


Lazer ışınlarında da oluşan ısı etkisinden daha farklı düşünülmelidir. Çünkü lazer ışınlarında verilen enerji cildin üst noktalarında kalır ve o bölgelerde etkisini gösterir. Radyo frekans yönteminde ise ışınlar yağ tabakasına kadar ilerledikleri için incelmeyi ve zayıflmayı kolaylaştıran etkiler gösterir.


RADYO FREKANS ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Radyo Frekanstan Önce Yapılması Gerekenler

Radyo frekans işleminden önce cildinizi tahriş edebilecek her türlü işlemden uzak durmalısınız. Güneş bronzlaşmaları ya da solaryum etkilerinden uzak durmanız da faydalı olacaktır.

Kadınlar için regl dönemleri sırasında ya da hemen sonraki dönemler ciltlerinin daha hassas olduğu dönemler olduğundan, radyo frekans uygulamasını bu dönemler sırasında yaptırmamanız sizin için daha iyi bir tercih olacaktır.

RADYO FREKANS NASIL UYGULANIR?

İncelme İşlemi Nasıl Yapılır?

Radyo frekans, tamamen acısız bir yöntem olmamakla birlikte, acı katsayınıza göre anestezik kremler ve uyuşturucu etkisi olan ilaçlar kullandırılabilir.
Radyo frekans cihazının uygulamasını ve kullanımını gerçekleştiren kişi tarafından eşit bir şekilde dağılım yapacak şekilde çizelge takip edilmektedir.
Cihazın ucuyla cilt arasında bir koruma bariyeri görevi gören bir yağ, jel ya da krem kullanılması mümkündür..


Radyo frekans tedavisi ile zayıflama tedavilerinde ortalama seans süresi 8 ila 10 seans arasıdır. Haftada en fazla 2 ya da 1 - 2 haftada 1 seans şeklinde yapılmaktadır.