Yeni bir cilt için kimyasal peeling uygulamasını öneriyoruz. Cildimizde meydana gelen kırışıklıklar, hasarlar, tahrişler kötü bir görünüm almasına sebep olabilmektedir. Bu durumdan kurtulmanın en hızlı yolu, Kimyasal Peeling olarak öne çıkmaktadır.

Kimyasal peeling uygulaması, yapıldığı andan itibaren, cildinizde gözle görülür bir değişim seyredeceksiniz. Müthiş bir parlak cilde, kırışıklıklarınızın azalaşına, mat görünümlü ciltten kurtuluşunuza, dahacanlı bir görünüme kavuştuğunuza şahit olacaksınız.

Kimyasal peeling kullanım alanları

Kimyasal Peeling ile cilt yüzeyindeki ilk tabakanın ayrılması ve soyulması için özel bir solüsyon uygulanmaktadır. Bu şekilde cildinizin çok daha canlı ve ışıltılı görünmesi sağlanacaktır. En sık kullanılan kimyasal peeling solüsyonlarını glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner oluşturur.

  • Gözaltı ve ağız çevresindeki ince kırışıklıklar
  • Güneş ışınlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu yaşlılık belirtileri, kırışıklıklar
  • Sivilce ve izleri
  • Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir.

Kimyasal Peelingden Sonra Ne Yapılmalıdır?

Kimyasal Peeling yaptıran kişilerin güneş koruyucu kremler ile ciltlerini koruma çok önemlidir. Sonuç olarak cildinizin üst tarafı soyularak, taze cildin gelmesi ile savunmasız bir hale gelen cilde sahip olacaksınız. Dolayısıyla hassas cildinizi korumanız gerekmektedir.

Bunlara ek olarak, yeni cildinizi nemli tutmak da size oldukça fayda sağlayacak işlemlerdendir. Bu şekilde hem cildinizin yenilenme sürecini hızlandırır hem de kendiniz ile ilgili görünümünüzü de çok daha kaliteli ve güzel hale getirebilirsiniz.

Kimyasal peeling Ankara güzellik salonumuzda profesyonel olarak, en uygun ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Siz de Ankara kimyasal peeling hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir