Radyo frekans, radyo dalgaları içinde bulunan elektrik ve manyetik bölgelerin bir saniyedeki dalgalanma sayısını anlatmaktadır. Radyo frekans iletken olan insan vücuduna uygulanarak enerjinin yükselmesi sağlayacak ve ısı oluşmasına sebep olacaktır.

Lazer ışınlarında da oluşan ısı etkisinden daha farklı düşünülmelidir. Çünkü lazer ışınlarında verilen enerji cildin üst noktalarında kalır ve o bölgelerde etkisini gösterir. Radyo frekans yönteminde ise ışınlar yağ tabakasına kadar ilerledikleri için incelmeyi ve zayıflmayı kolaylaştıran etkiler gösterir.

Radyo Frekanstan Önce Yapılması Gerekenler

Radyo frekans işleminden önce cildinizi tahriş edebilecek her türlü işlemden uzak durmalısınız. Güneş bronzlaşmaları ya da solaryum etkilerinden uzak durmanız da faydalı olacaktır.

Kadınlar için regl dönemleri sırasında ya da hemen sonraki dönemler ciltlerinin daha hassas olduğu dönemler olduğundan, radyo frekans uygulamasını bu dönemler sırasında yaptırmamanız sizin için daha iyi bir tercih olacaktır.

İnceltme işlemi nasıl yapılır?

Radyo frekans cihazının uygulamasını ve kullanımını gerçekleştiren kişi tarafından eşit bir şekilde dağılım yapacak şekilde çizelge takip edilmektedir.

Cihazın ucuyla cilt arasında bir koruma bariyeri görevi gören bir yağ, jel ya da krem kullanılması mümkündür..

Ankara radyofrekans ile bölgesel incelme işlemi için merak ettiğiniz soruları güzellik salonumuzla iletişime geçerek cevaplarını alabilirsiniz. Ankara‘da profesyonel olarak radyofrekans inceltme işlemi tarafımızdan yapılmaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir